Lankytinos vietos
Kurnėnų Lauryno Radziukyno mokykla

       Čerpės stogo dangai ir plytos pagamintos Marijampolėje. Mokyklos išorė atspindi danišką architektūrą, ji derinasi prie kaimo aplinkos. Jos geometrija nepaprastai maloni akiai, klasių langai sugrupuoti po šešias poras. Mokyklos bokštą puošė keraminis Vytis, sukurtas Alytaus dailininko Vytauto Brazdžiaus. Sovietmečiu užtinkuotas Vytis 1988 m. buvo išvaduotas iš po tinko. Ant bokšto iškelta laivo pavidalo vėjarodė, kuri taip pat atlieka žaibolaidžio funkciją.

       Kurnėnų mokykla buvo moderni, kokybiškos statybos. Iš kitų mokyklų ji išsiskyrė patogumais – joje buvo įrengta didžiulė gimnastikos salė. Rūsyje veikė bufetas mokiniams pietauti. Pirmajame aukšte klasių kambariai buvo erdvūs, turėjo parketo grindis. Antrajame aukšte buvo trys klasės, mokytojų butai, vonios kambarys ir virtuvė. Greta mokyklos buvo pastatyta vėjo jėgainė, gaminanti energiją vandeniui pumpuoti iš artezinio šulinio į rezervuarą mokyklos bokšte. Mokykloje įrengtas centrinis šildymas ir ekologišku būdu tvarkoma kanalizacija.

     1936 m. rudenį mokykla atvėrė duris, pirmaisiais metais ją lankė 51 mokinys. Pirmuoju penkiametės mokyklos direktoriumi buvo Motiejus Ražanskas. Jis sutvarkė mokyklos aplinką, jo paraginti mokinių tėvai pasodino topolių ir eglių, apželdino vaismedžių sodą. Nuo 1957 m. mokyklos direktorė buvo Antanina Urmanavičienė. Mokykla pradėjo veikti kaip septynmetė.

Mokykla veikė iki 2008 m.

 

Daugiau skaityti: https://www.draugas.org/kurnenu-mokyklos-steigejas-l-radziukynas/

Vizija restauruoti Kurnėnų mokyklą - Skaityti: https://www.facebook.com/KurnenuMokyklosDraugija/

Vyksta Kurnėnų Lauryno Radziukyno mokyklos pritaikymo amatų centro veiklai pasiruošimo darbai - Daugiau skaityti: http://www.arsa.lt/index.php?2711239256

2018-02-02 - Naujienos JAV ambasados atstovai domėjosi Kurnėnų Lauryno Radziukyno mokykla - Skaityti: http://arsa.lt/index.php?3331307223

2018-02-14 - Naujienos - Kurnėnai atvers duris amatams

Skaityti: http://arsa.lt/index.php?1982663384