Veikla » Išvykų organizavimas
Išvyka į Aukštaitios kampelį - Rokiškį ir Zarasus 2022

Kasmet rugpjūčio mėnesį Vankiškių kaimo bendruomenė organizuoja išvyką autobusu į vis kitą Lietuvos kampelį: pernai aplankytas pamario kraštas, šiemet – aukštaitijos kampelis. Rugpjūčio 14 dieną Vankiškių kaimo bendruomenės pirmininkė Rasa Gražulienė kartu su bendruomenėmis narėmis Vorobjoviene Ina ir Rūta Marcinkevičiene organizavo išvyką į Rokiškį ir Zarasus. Geriau pažinti šį unikalų Lietuvos kampelį padėjo kartu keliavusi gidė Rasa Kasperaitienė. 

plačiau
 
Išvyka į Radviliškio rajone įsikūrusias bendruomenes 2021

Išvykoje, kurią organizavo Alytaus rajono VVG, visų bendruomenių atstovams, dalyvavo Rasa Gražulienė, Aldona Jakutienė ir Irena Petkevičienė. 

Aplankytos Vėriškių, Skėmių, Pociūnėlių bendruomenės, susipažinta su jų verslais, veikla.

 
 
Išvyka į Mažąją Lietuvą 2021

Rugpjūčio 1 d. Vankiškių kaimo gyventojai lankėsi (dauguma pirmą kartą) Rusnėje, didžiausioje Lietuvos saloje, dar vadinamoje „Lietuvos Venecija“, nes Rusnę ir kitas mažesnes salas iš visų pusių supa vanduo. Šios salos yra Nemuno deltos regioniniame parke. Nemuno delta yra žemiausia vieta Baltijos pajūrio žemumoje, pakilusi tik kelis metrus virš jūros  lygio. Vankiškiečiams buvo įdomu pamatyti pamario kraštą, išsiskiriantį savo kraštovaizdžiu.   Vykstant į šią   ypatingą vietą pirmiausiai sustota Švėkšnoje, kur aplankyta viena gražiausių Lietuvoje Šv. Jokūbo katalikų bažnyčia, Švėkšnos dvaro teritorija iki privačios valdos (atkūrus Lietuvoje nepriklausomybę, dvaras ir jiems priklausę pastatai grąžinti jų palikuonei Aleksandro Platerio žmonai Laimai Felicijai Platerienei). Šilutėje susipažinta su dar vieno dvaro istorija – apsilankyta Dr. Hugo Šojaus buvusiame dvare įkurtame Šilutės muziejuje: apžiūrėta Hugo ir Erich Scheu archeologinė kolekcija, šeimos kelionių ekspozija, Hugo Šojaus (Scheu) etnografinė kolekcija, darbo kabinetas, freskų salė ir kt. Maloniai nustebino ir į netolimą praeitį visus grąžino dvare eksponuojami sovietmečio daiktai, drabužiai, kuriuos dar galima rasti  savo namų rūsiuose, palėpėse. Kitas ne mažesnį įspūdį už Rusnę ir Švėkšną palikęs aplankytas  gamtos kampelis, priskiriamas „Lietuvos Venecijai“ – tai Mingės (Minijos) kaimas, esantis Šilutės rajone, 7 km. Į pietus nuo Kintų. Tai žvejų kaimas Minijos upės žemupyje, Nemuno deltos regioniniame parke. Tai vienintelis gatvinis kaimas, kuriame gatvę atstoja upė ir tilto per gatvę nėra.   Bendrus pietus atstojo rūkytos žuvies kelio degustacija „Ingos rūkyklėlėje“  (rūkytos keturių rūšių žuvų degustacija ir pristatymas, kaip paruošiama ir rūkinama žuvis, buvo pateikta kartu su vaizdingu pasakojimu apie Rusnę, potvynius, ir iš jų išvaduojančią neseniai pastatytą estakadą).

Po pietų laukė kita ne mažiau svarbi ekskursijos vieta – Ventės ragas- pusiasalis prie Kuršių marių, labiausiai žinomas dėl jame įkurtos praskrendančių paukščių žiedavimo stoties. Nors specialios gaudyklės paukščiams buvo tuščios ir negalėta pamatyti žiedavimo proceso,  tačiau su paukščių žiedavimo istorija, paukščių migravimo tyrimais ir pačiais šių apylinkių paukščiais susipažinta čia įkurtame nedideliame muziejuje. Vankiškiečiai, nebijantys aukščio, įlipo ir į 11 m. Ventės rago švyturį (valstybės saugomą technikos paminklą), iš kurio galima buvo pasižvalgyti į Kuršių marias, Rusnės salą ar net už 12-13 km. į pietvakarius esančią Nidą.

Vankiškiečių kelionės pabaigoje buvo bendra vakarienė, kuri pateikta, kaip žuvienės degustacija, prieš išplaukiant laivu, talpinančiu apie 50 keliautojų.  Po vakarienės plaukta laivu iš Kintų iki Ventės rago, bei lankytasi ant Rambyno kalno. Rambyno kalnas – kalva Pagėgių savivaldybėje, dešiniajame Nemuno krante. Nuo Rambyno buvo galima pasižvalgyti į Nemuno žemupį ir jo pakrantes bei kitapus tolumoje kylančius Tilžės bokštus. Nusileidus nuo kalno, apsilankyta Bitėnų kapinėse. Šios kapinės yra Vydūno, Martyno Jankaus, Valterio – Kristupo Banaičio, Jono Vanagaičio, Elenos Grigolaitytės – Kondratavičienės, Aleksandro Žvinakio ir kitų Lietuvai nusipelniusių asmenybių amžinojo poilsio vieta.

Ši kelionė padėjo vankiškiečiams ne tik susipažinti su Mažąja Lietuva,  bet svarbiausias dalykas, kuris įvyko šioje kelionėje – tai kaimo gyventojų graži tarpusavio bendrystė: kelionės programa buvo sustatyta taip, kad leido be skubos prieiti tai prie vieno, tai prie kito ir bendrauti apie tikrus dalykus, galėjai klausyti ir išgirsti kitą, kaip jam sekasi (prie to prisidėjo ir gidės gebėjimas lanksčiai keisti programą, atsižvelgti į žmonių norus). Šioje išvykoje kažkas vežėsi savo gedėjimą dėl artimo žmogaus netekties, kažkas rūpesčius, nusipirkus kaime namą, kažkas dar kažką...taip pat ir džiaugsmus, kad gali būti kartu su šeima, kad gali dar laisvai kažkur išvykti... ar kitus jausmus, mintis...Nesijautė nei amžiaus skirtumo, nei kažkokio susireikšminimo ar atskirties, visi buvo tokie artimi, paprasti, jaukūs...O taip norėtųsi, kad apsilankymas „Lietuvos Venecijoje“ ir išliktų mūsų širdžių vienybės „venecija“, panaikinanti bet kokius susiskaldymus, pavydus, nerimus ar baimes dėl ateities...

Ekskursiją kaimo bendruomenei ir gyventojams organizavo kaimo bendruomenės pirmininkė Rasa Gražulienė ir bendruomenės narės  Ina Vorobjovienė, Rūta Marcinkevičienė (kaimo seniūnaitė), subūrusios vykti kartu beveik 50 kaimo gyventojų. Kelionės maršrutu ir gera nuotaika rūpinosi gidė  Rasa Kasperaitienė, lydinti kaimo gyventojus jau ne pirmoje kelionėje.

 

 
 
Išvyka į Šiluvą ir Kryžių kalną 2020 m.

2020 m. liepos 26 dieną Vankiškių kaimo bendruomenė (pirmininkė Rasa Gražulienė), bendradarbiaudama su Alytaus Šv. Angelų Sargų parapija ir įgyvendindama projektą „Alytaus dekanato bendruomenių aktyvinimas ir katalikiškas ugdymas“, organizavo išvyką į Lietuvos šventoves: Šiluvą, Kryžių kalną. Išvykoje dalyvavo ne tik kaimo gyventojai, bet ir Alytaus dekanato bendruomenių nariai (vyko 48 žmonės). Šiluvoje apsilankyta Apsireiškimo koplyčioje, melstasi Šiluvos Mergelės Marijos Gimimo bazilikoje aukojamose Šv. Mišiose. Pakeliui į Kryžių kalną užsukta į Tytuvėnų bažnyčią ir bernardinų vienuolyną. Pagrindinis piligriminės kelionės tikslas buvo dalyvauti Kryžių Kalno pagrindinėje atlaidų dienoje. Nors jau 20 amžiaus pradžioje Kryžių kalnas tapo sakraline vieta; buvo gausiai lankomas, vyko pamaldos, atlaidai, tačiau ne vienas kelionės dalyvis čia atvyko pirmą kartą. Šeimos ir pavieniai asmenys į šį Kalną atvežė kryželius, kuriuos čia paliko prašymo ar padėkos intencijomis. Dalyvauta 15 val. aukotose Šv. Mišiose, kurios tiesiogiai buvo transliuojamos per LRT televiziją. Labiausiai išvykos ir atlaidų dalyvius sužavėjo naujasis apaštališkasis nuncijus arkivyskupas dr. Petar Antun Rajič, pamokslą sakęs lietuviškai ir Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“ (meno vadovas ir dirigentas Tomas Ambrozaitis, koncertmeisteris Andrius Bartulis), kuris giedojo Šv. Mišių metu. Nepaisant to, kad Šv. Mišių metu kepino kaitri saulė, dalyviai išvyka liko labai patenkinti, vis klausė Vankiškių kaimo bendruomenės pirmininkės ir kelionės vadovės, kada bus kita panaši piligriminė kelionė

 
 
Išvyka į Vilnių

2018 m. balandžio 7 d. Vankiškių kaimo bendruomenė (pirmininkė Rasa Gražulienė) organizavo išvyką į piligrimų ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio šalių gausiai lankomus Vilniaus Aušros Vartus (Aušros Vartų g. 14), Dievo gailestingumo šventovę (Domininkonų g. 12) ir Šv. Faustinos Kovalskos, visam pasauliui žinomos Dievo gailestingumo apaštalės, namelį (Grybo g. 29a).

plačiau
 
Išvyka į Trakus

Rugsėjo 16 dieną Vankiškių kaimo bendruomenė organizavo piligriminę išvyką į Trakus, kurioje dalyvavo 44 žmonės: dauguma kaimo gyventojai, iš kurių 20 - bendruomenės nariai (tame tarpe ir jaunimas), bei 13 Miroslavo gimnazijos 3 pradinės klasės mokinių kartu su mokytoja. Svarbiausias kelionės tikslas buvo apsilankyti Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčioje, kurią garsina Dievo Motinos Lietuvos Globėjos paveikslas.

Skaityti palčiau: https://www.arsa.lt/index.php?1652112344

 

plačiau
 
Išvyka į Anykščius

2018 m. birželio 16 d. Vankiškių kaimo bendruomenė dalyvavo pažintinėje kelionėje į Anykščius. Idėja suburti kaimo žmones keliauti kartu kilo bendruomenės valdybos narei Inai Vorobjovienei. Ji su užsidegimu ėmėsi šios iniciatyvos (surado gidą, užsakė autobusą), ir kartu su bendruomenės pirmininke Rasa Gražuliene nesunkiai surinko ekskursijos dalyvius: dalyvavo 32 žmonės, iš jų 21 – Vankiškių kaimo gyventojas, kiti – iš artimų kaimų, keletas - iš Alytaus miesto. Bendros kelionės tikslas buvo ne tik aplankyti muziejus, kitas žymias vietas Anykščių mieste ir rajone, bet ir pabūti kartu neformalioje aplinkoje, atsitraukti nuo kasdienės rutinos.

 

 

Skaityti plačiau: https://www.arsa.lt/index.php?1393623846

plačiau