Veikla » Išvykų organizavimas
Išvyka į Aukštaitios kampelį - Rokiškį ir Zarasus 2022

    Kasmet rugpjūčio mėnesį Vankiškių kaimo bendruomenė organizuoja išvyką autobusu į vis kitą Lietuvos kampelį: pernai aplankytas pamario kraštas, šiemet – aukštaitijos kampelis. Rugpjūčio 14 dieną Vankiškių kaimo bendruomenės pirmininkė Rasa Gražulienė kartu su bendruomenėmis narėmis Vorobjoviene Ina ir Rūta Marcinkevičiene organizavo išvyką į Rokiškį ir Zarasus. Geriau pažinti šį unikalų Lietuvos kampelį padėjo kartu keliavusi gidė Rasa Kasperaitienė.  Pirmiausiai keliauta Rokiškio link, kur kelautojus miestas pasitiko išpuoselėta Nepriklausomybės aikšte ir alėja, bei įspūdingu Tyzenhauzo statytu dvaru. Ekskursijos metu susipažinta su grafų Tyzenhauzų ir Pšezdeckių gyvenimo šiame krašte istorija. Aplankyta įspūdinga Rokiškio neogotikinė Šv. Apaštalo Evangelisto Mato bažnyčia, kurios kriptos rūsyje ilsisi kunigaikščiai Krošinskiai, grafai Tyzenhauzai ir Pšezdeckiai. Didelį įspūdį padarė ir kita aplankyta vieta -   Rokiškio dvaro rūmai (krašto muziejus), kurie pastatyti 1801 metais klasicizmo stiliumi pagal nežinomo architekto projektą. Muziejuje susipažinta su veikiančiomis ekspozicijomis, Rokiškio dvaro kultūra ir istorija nuo seniausių laikų. 

Vėliau keliauta į Šlyninkos vandens malūną, unikalų tris šimtmečius menantį statinį, kur paragauta „razavų blynų”.

Pasižvalgius po malūną išvykos dalyviai pasuko Zarasų miesto, kurį iš visų pusių supa Zaraso, Zarasaičio, Balto  ir Griežtos ežerai,  link. Pažintis su šiuo miestu pradėta nuo Lietuvoje unikalaus statinio – 17 metrų aukščio ir net 34 m pločio Zarasų apžvalgos bokšto. Nuo jo atsiveria puikus vaizdas į Zaraso ežerą ir Zarasų apylinkes. Grupei pageidaujant  aplankytas seniausias ir storiausias Lietuvoje augantis paprastasis ąžuolas, vienas seniausių ir Europoje – Stelmužės ąžuolas, bei šalia stovinti seniausia Lietuvoje medinė bažnyčia.

Vėliau kelionė tęsta link Salako Švč. Mergelės Marijos Sopulingosios bažnyčios. Tai išskirtinė ant kalnelio įsitaisiusi šventovė, paliekanti įspūdį savo monumentalumu ir į dangų šaunančiu 72 m aukščio bokštu. Keliauninkai, grožėdamiesi vaizdais, užbaigė kelionę, lankydami Antalieptę, tiltų ir lieptų kraštą, dar garsėjantį pirmuoju basųjų karmelitų vienuolynu.  Antalieptėje aplankyta Šv. Kryžiaus Atradimo bažnyčia. Antalieptės vienuolyne susipažinta su jo istorija, apžiūrėta ir čia eksponuojama dailės darbų paroda, bei pasisotinta skania ir sočia vakariene, po kurios saugiai sugrįžta namo.