Veikla » Jaunimo veikla ir darbas su jaunimu
Dalyvavimas Pasaulinėje lyderystės konferencijoje 2019

2019 m. lapkričio 22/23 d. 4 jauni bendruomenės nariai kartu su pirmininke dalyvavo Pasulinės lyderystės konferencijoje, kuri vyko Vilniuje Siemens arenoje.  

plačiau
 
Savanorystė akcijoje „Vidurnakčio eitynės 2019"

2019 m. rugpjūčio 30 d. kaimo bendruomenės jaunimas kartu su pirmininke Rasa Gražuliene savanoriavo Alytaus mieste Tėviškės namų bendruomenės organizuojamoje akcijoje „Vidurnakčio eitynės“. Tai kultūrinė akcija, vyksianti septintus metus, skirta netradicine forma kalbėti apie netektį ir pasakyti Taip Hospico Alytuje įkūrimui. 

 
 
Savanoriška pagalba organizuojant Miroslavo miesto 275 Jubiliejaus šventę

         Ignas Gražulis ir Dovydas Gražulis padėjo surinkti palapinę bendruomenės kiemeliui prie Miroslavo kultūros namų, o Dovilė Abromaitytė ir Agnė Pileckaitė padėjo kiemelyje-palapinėje, šventės dalyviams dalyvaujant rietmenės (lietuviškos soros) mitybos sesijoje, kurią organizavo Vankiškių kaimo bendruomenė kartu su Tėviškės namų bendruomene.Taip pat šis jaunimas dalyvavo Baltijos keliui 30 eisenoje Miroslave, nešdami bendruomenės atributiką tentą (vaikinai) ir kitą simboliką - trispalves gėles (merginos). 

plačiau
 
Savanorystė „Alytaus pusmaratonis 2019"

              Bendruomenės narys Ignas Gražulis ir šiemet savanoriavo dalyvavo „Alytaus pusmaratonis 2019" bėgime. Šis pusmaratonis - tai vienintelis tokio masto pusmaratonio (klasikinės - 21 km - distancijos) renginys-bėgimas Dzūkijoje. Bėgimas apjuos vaizdingiausias Dzūkijos sostinės miesto vietas.

            Alytaus pusmaratonis šiemet vyko - rugpjūčio 25 dieną - drauge SU NUMATYTAIS 2000 bėgimo dalyviais bei žiūrovais, kurie sveikai ir originaliai įprasmins vasaros pabaigą.

Bėgimo startas, finišas ir visi kiti bėgimo renginiai vyko Alytaus miesto rotušėje. 

plačiau
 
Jaunimo pagalba tradicinėje kaimo dienoje 2019

2019 m. liepos 21 d. Vankiškių kaimo bendruomenės jaunimas, kaip ir pernai, padėjo organizuoti kaimo dieną: kartu su pirmininke rengė renginio programą (kūrė scenarijų), padėjo parengti salę, kurioje vyko šventinis koncertas, padėjo renginio metu įteikti padėkas renginio dalyviams.  ,  

 
 
Dalyvavimas tradiciniame piligriminiame žygyje nuo Alytus į Pivašiūnus 2019

2019 m. balandžio 27 d., kepinant kaitriai saulei, kaimo bendruomenės pirmininkė ir trys jaunosios narės dalyvavo (sesės Agnė ir Justė Žuklijūtės žygiavo, Agnė Pileckaitė savanoriavo) tradiciniame pavasarinime piligriminiame žygyje nuo Alytaus į Pivašiūnus ir gavo diplomus, sėkmingai įveikus 30 km kelią.  Šių metų žygį organizavo Kaišiadorių   vyskupijos Alytaus ir Merkinės dekanatai, Vilkaviškio vyskupijos Alytaus dekanatas, Pivašiūnų piligrimų centras. Žygis pavadintas „Šviesos kelias su Tiberiados broliais”, nes Tiberiados broliai Egidijus ir Frederikas – vienuoliai iš Belgijos (dabar gyvenantys ir tarnaujantys Zarasų rajone, Baltriškių kaime) vedė žygio programą - „Šviesos kelią” pagal jų pačių parengtą knygą „O mano džiaugsme, Kristus prisikėlė”. Žygis buvo skirtas padėkoti už Dievo Gailestingumą, Gyvybę ir Šv.Tėvo atvykimą į Lietuvą.  Jame dalyvavo apie 300 dalyvių iš visos Lietuvos.

Vankiškių kaimo bendruomenė parėmė brolių tarnystę žygio metu, apmokėdama jų išlaidas už autobuso bilietus iš Vilniaus į Alytų iš krikščioniško fondo lėšų, skirtų įgyvendinti. krikščionišką bendruomenės projektą „Dvasinis ir krikščioniškas Vankiškių kaimo bendruomenės ugdymas”.

 
 
Išvyka į Šv. Valentino dienos KITAIP renginį „ŠIRDIES RITMU“

2019 m. vasario 14 dieną Vankiškių kaimo bendruomenė, įgyvendindama projektą „Vankiškių kaimo bendruomenės dvasinis ir krikščioniškas ugdymas“ (krikščioniško fondo lėšomis), organizavo jaunimui išvyką į Kauno arkivyskupijos organizuojamą Žalgirio arenoje Šv. Valentino dienos KITAIP renginį „ŠIRDIES RITMU“. Bendradarbiaujant su įvairiomis įstaigomis, išvykoje dalyvavo 50 dalyvių: jaunimas ir šeimos iš Vankiškių kaimo, iš Miroslavo Švč. Trejybės parapijos vaikų ir jaunimo choro, VŠĮ Šeimų centro, bei Alytaus pataisos namų Pusiaukelės namų poskyrio darbuotojai ir gyventojai. 

Programoje būgnų muzika ir tikėjimu dalijosi iš Anglijos į Lietuvą specialiai šiai progai atvykęs perkusijų ir būgnų virtuozas Terl Bryant su draugais, taip pat Lietuvos atlikėjai: Saulius Petreikis ir WORLD ORCHESTRAS, Kristina Žaldokaitė su broliu Rimantu. LRT projekte „Du balsai – viena širdis“ dalyvavę šeimyninis vyro ir žmonos Nerijaus ir Mildos Sadauskų duetas „Skafandras ir Drugelis“, bei įvairių festivalių Lietuvoje dalyvės grupė „Baltos Varnos“ (vokalistės ir kūrėjos sesės dvynės Milda ir Teresė Andrijauskaitės). Tarp muzikos atlikėjų atliekamo koncerto intarpuose apie šeimą, meilę dalijosi įvairios šeimos, bei patys atlikėjai.

 
 
Dalyvavimas Pasaulinėje lyderystės konferencijoje 2018

2018 m. gruodžio 7 d. Vankiškių kaimo bendruomenės jaunimas (Agnė ir Dovilė) kartu su pirmininke Rasa ir savanoriu Arūnu (jis nuvežė ir parvežė jaunimą) pirmą kartą dalyvavo jau devintus metus rengiamoje dviejų dienų Pasaulinės lyderystės konferencijoje, kuri vyko Vilniuje, Compensa kocertų salėje. Pasaulinėje lyderystės konferencija paremta didžiadvasiškumo ir nuolankumo vertybėmis ir misija - įkvėpti žmogų dorai lyderystei.  Konferencijoje jaunimas galėjo klausytis pasaulinio garso vadovų pranešimų, transluojamų  VIDEO formatu (Craig Groeschel  „Kaip tapti lyderiu, paskui kurį žmonės norėtų sekti?“, Julient Funt „Paprastumo kultūra organizacijoje“, Carla Haris „Tikro lyderio savybės“, Rasmus Ankersen „Alkis rojuje. Iššūkiai, lydintys sėkmingas organizacijas“) ir Lietuvos lyderių pranešimų, skambančių gyvai (Susanna Karosas, Kristinos Mockevičienės „Gyvenimas atradus savo misiją“, Roko  Masiulio „Drąsi lyderystė“). Labiausiai jaunimą palietė Susanna Karosas, „Žmonių su Dauno sindromu ir jų globėjų asociacijos" atstovės Klaipėdos regionui pranešimas apie savo šeimos patirtį, auginant neįgalų vaiką, ir visuomenės požiūrio keitimą į neįgaliuosius.

Vakare kaimo jaunimas sudalyvavo pirmą kartą Lietuvoje vykusiame pasaulinės lyderystės renginyje, skirtame tik jaunimui „PLK 2018 | Jaunimas“. Vakaro programoje jie girdėjo Simon Sinek video pranešimą „Begalinio ir baigtinio žaidimo strategijos“, įkvepiančią „Kulinarijos studijos“ virtuvės šefo Gian Luca Demarco kalbą „Būk drąsus, ruoškis nuotykiui!“ bei UNITY™ BAND ir MaNNazz grupių pasirodymus.

Apie renginį daugiau informacijos galima rasti: www.lyderiams.lt

 
 
Jaunimo įtraukimas į projekto „Tradicinė Žemdirbio diena netradiciškai” įgyvendinimą

2018 m. spalio 26 d. kaimo bendruomenės jaunimas kartu su jaunimu (nuo 14 iki 29 m.) iš kitų artimų organizacijų, dirbančių su jaunimu,  organizavo kultūrinį švietėjišką renginį „Tradicinė Žemdirbio diena netradiciškai”. Renginys, į kurio organizavimą buvo įtrauktas jaunimas,  - tai projekto, finansuojamo pagal 2018 m. nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2017–2019 metų veiksmų plano įgyvendinimo 2.3 priemonę „Remti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ įgyvendinimo Alytaus rajono savivaldybėje, dalis.  Organizuojant renginį, atliekant atskiras užduotis, buvo įtraukta 12 jaunų žmonių (po 3 iš kiekvienos organizacijos): iš kaimo bendruomenės, iš VŠĮ Šeimų centro, iš asociacijos „Slabados jaunimas“ , iš Miroslavo Švč. Trejybės parapijos Vaikų ir jaunimo choro). 

plačiau
 
Dalyvavimas edukaciniuose kino užsiėmimuose

Kaimo jaunimas nuo 2018 m. spalio mėnesio pradėjo rinktis bendruomenės patalpoje žiūrėti edukacinius filmus. Pirmąjį filmą „Vašingtono forto šventasis“  spalio 1 d. žiūrėjo 11 jaunų žmonių. Spalio 12 dieną buvo organizuota bendruomenės jaunimui skirta filmo „Tarp pilkų debesų“ peržiūra  Alytaus kino teatre „Dainava“ (dalyvavo 9 jauni žmonės).

 
 
1   2   3   sekantis