Veikla » Jaunimo veikla ir darbas su jaunimu
Savanorystė „Bėgimas kovai su vėžiu palaikyti 2018“

2018 m. spalio 7 d. Vankiškių kaimo jaunimas (Agnė ir Justė) kartu su bendruomenės pirmininke ir jos sūnumi Jokūbu savanoriavo VŠĮ „Tėviškės namai“, Pietų Lietuvos bėgimo klubo „Dzūkija“ ir kitų partnerių organizuojamame renginyje „Bėgimas kovai su vėžiu palaikyti 2018“, kuris vyko prie Didžiosios Dailidės ežerėlio esančio ViviWake parko. Čia jaunimas parengė vietą registracijai, papuošė bėgimo trasas balionais, budėjo 500 metrų bėgimo trasoje, rodydami šeimyninio bėgimo kryptį. Jie taip pat solidarizavosi su renginio dalyviais, dalyvaudami bėgime: pirmininkė su sūnumi bėgo šeimyninį bėgimą 500 metrus, o jaunimas 4 km trasą.

 

 

 
 
Piligriminė išvyka į Trakus

2018 m. rugsėjo 16 dieną Vankiškių kaimo bendruomenė organizavo piligriminę išvyką į Trakus, kurioje dalyvavo 44 žmonės: dauguma kaimo gyventojai, iš kurių 20 -  bendruomenės nariai (tame tarpe ir jaunimas), bei 13 Miroslavo gimnazijos 3 pradinės klasės mokinių kartu su  mokytoja. Svarbiausias kelionės tikslas buvo apsilankyti ir melstis, dalyvaujant Šv. Mišiose, Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčioje, kurią garsina Dievo Motinos Lietuvos Globėjos paveikslas. Šiemet sukanka 300 metų, kai 1718 m. stebuklingas paveikslas pirmasis Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje buvo vainikuotas popiežiaus Klemenso XI atsiųstomis karūnomis, suteikiant jam Ligonių Užtarėjos titulą. Piligriminėje išvykoje  aplankyta ir Trakų salos pilis, grožėtasi Užutrakio dvaro parko vaizdais, Galvės ežeru. Kelionė pabaigta Trakų rajone, tarp Galvės ežerų, šalia Būdos kaimo esančia Angelų kalva.

 
 
Dalyvavimas jaunimo susitikime su popiežiumi Pranciškumi Vilniuje

2018 m. rugsėjo 22 d. Vankiškių kaimo 8 jauni žmonės (Agnė, Agnė, Justė, Kamilė, Kristina, Paulina, Ignas, Dovilė), kartu su pirmininke Rasa ir Miroslavo gimnazijos jaunimu dalyvavo susitikime su popiežiumi Pranciškumi, kuris vyko Vilniuje katedros aikštėje. Visiems labai pasisekė, nes teko pamatyti popiežių, važiuojantį popamobiliu,  iš labai arti. Neišdildomą įspūdį jaunimui paliko jaunų žmonių tikėjimo liudijimai, laukiant atvykstant popiežiaus, taip pat giesmės, bei popiežiaus kalba jaunimui.

 
 
Savanorystė „Jaunimo dienos 2018“

2018 m. rugsėjo 1 d. Vankiškių kaimo jaunimas  (Gabija Zubrutė, Paulius Gudaitis, Paulina Gudaitytė, Roberta Sakavičiūtė) kartu su kaimo bendruomenės pirmininke savanoriavo pirmą kartą Alytuje Jaunimo parke vykusiame renginyje „Jaunimo dienos 2018", kuris sujungė vasaros uždarymą ir simbolinę mokslo metų pradžią. Kaimo jaunimas kartu su Alytaus miesto bendruomenės centro jaunimu keturias valandas  užėmė vaikus įvairiais žaidimais šventės metu įsikūrusioje vaikų pievelėje.

 
 
Savanorystė „Alytaus pusmaratonis 2018“

2018 m. rugpjūčio 26 d. Vankiškių kaimo bendruomenės jaunasis narys Ignas Gražulis kartu su kitų organizacijų savanoriais dalyvavo jau ketvirtus metus vyksiančiame „Alytaus pusmaratonis 2018“. Tai analogų visoje pietų Lietuvoje neturintis bėgimo renginys. Paskutinį vasaros sekmadienį klasikinės pusmaratonio distancijos – 21 km 97 m – trasa apjuosė visad žaliuojantį Alytaus miesto centrą nuo Antano Juozapavičiaus tilto iki aukščiausio Lietuvos pėsčiųjų ir dviratininkų tilto - Baltosios rožės. Ignui buvo patikėta parengti varžyboms trasas, prižiūrėti, kad bėgimo dalyviai neišbėgtų iš šių trasų. Jis gavo savanorio marškinėlius „Alytaus pusmaratonis“ ir medalį su Baltosios rožės simboliu.

Pamatyti šį renginį galima čia: https://alytausgidas.lt/naujiena/26070-alytaus-pusmaratonis-2018-tiesiogiai-per-alytausgidas-lt-

 
 
Savanorystė kultūrinėje akcijoje „Vidurnakčio eitynės“

2018 m. rugpjūčio 24 d. kaimo bendruomenės jaunimas (Danas Turčinavičius, Dovilė Abromaitytė ir Agnė Pileckaitė) kartu su pirmininke Rasa Gražuliene ir Alytaus miesto bendruomenės centro savanoriais dalyvavo Alytaus mieste Tėviškės namų bendruomenės organizuojamoje akcijoje „Vidurnakčio eitynės“. Tai kultūrinė akcija, vyksianti šeštus metus, skirta netradicine forma kalbėti apie netektį ir pasakyti Taip Hospico Alytuje įkūrimui. Akcijos metu savanoriai padėjo parengti palapines registracijai Alytaus Senamiesčio skvere (aikštelėje šalia fontano), taip pat registravo eisenos dalyvius Rotušės aikštėje šalia miesto teatro. Renginio registracija truko nuo 20.30 val. iki 21.30 val. Kai viskas buvo parengta ir akcijos dalyviai užsiregistravo, jie nuo Rotušės a. su žvakėmis ir laiškais savo mirusiems artimiesiems ėjo link Senamiesčio skvero, kur vyko paramos koncertas, po kurio akcijos dalyviai, šiuos laiškus su žvakutėmis padėjo šalia laiminančio Kristaus paminklo. Akcijos pabaigoje (maždaug apie 23 val.) buvo surengtas lazerių šou. Renginiui pasibaigus savanoriai padėjo sutvarkyti renginio vietą. Po akcijos Tėviškės namų bendruomenės vadovas Eimantas Balaika visiems savanoriams įteikė padėkas. Apie renginį skaityti: https://alytausgidas.lt/renginiai/66-vidurnakcio-eitynes-2018


 

 
 
Pagalba tradicinėje Kaimo dienoje

2018 m. liepos 15 d. kaimo bendruomenės jaunimas (Ignas, Agnė ir Dovilė savanoriškai padėjo organizuoti tradicinę kaimo dieną: Ignas padėjo sunešant ir išnešant baldus, bei renginio metu prie multimedijos aparatūros, o merginos padėjo renginio dieną: įsijungė į atnašų liturgiją bažnyčioje, padėjo dalinti padėkas renginio metu salėje. Renginio muzikinėje programoje taip pat dalyvavo jaunimas iš kaimo ir aplinkinių kaimų: Benjaminas, Akvilė, Ieva, Liveta, Saulė, Karolina ir Viltė.


 

 

plačiau
 
Dalyvavimaa piligriminiuose žygiuose iš Alytaus į Pivašiūnus

2018 m. balandžio 27 d. kaimo jaunimas (kartu su pirmininke) dalyvavo piligriminiame žygyje Alytus – Pivašiūnai.  

Rugpjūčio 16 d. Vankiškių kaimo bendruomenės jaunimas (Agnė ir Justė Žūklijūtės) kartu su pirmininke Rasa Gražuliene ir kitais Alytaus, Miroslavo, Pivašiūnų ir Josvainių (Kėdainių raj.) parapijų piligrimais dalyvavo Alytaus Šv. Angelų Sargų parapijos organizuotame žygyje „Dievo Motina Marija laukia ir džiaugiasi kiekvienu savo vaiku“. Žygio pradžia - Alytaus Šv. Angelų Sargų bažnyčia, pabaiga - Pivašiūnų Švč. Dievo M. Marijos - Nuliūdusiųjų Paguodos šventovė, kurioje vyko Švč. Mergelės Marijos Dangun Žengimo (Žolinių) atlaidų trečia diena. Šių metų atlaidų savaitės intencija – už popiežių Pranciškų ir jo apaštalinę kelionę į Lietuvą, taip pat Pivašiūnų Švč. M. Marijos Nuliūdusiųjų Paguodos paveikslo 
vainikavimo 30-mečio minėjimas.

 
 
Jaunimo savanorystės skatinimas

     2018 m. balandžio 27 d. Miroslavo gimnazijoje švenčiant nepamokinio ugdymo dieną „Gimnazijos diena – bendrumo šventė”, skirtą Lietuvos skautų judėjimo metams paminėti bei savanorystės idėjoms skleisti, Vankiškių kaimo bendruomenės pirmininkė R. Gražulienė gimnazijos mokiniams antros pamokos metu pristatė, kas yra savanorystė, pasidalino apie savanorystę bendruomenėje, taip pat papasakojo apie ankstesnes savanorystes jaunųjų maltiečių ir Caritas organizacijose. Į mokyklą ji pakvietė atvykti Alytaus apskrities vyrų krizių centro direktorių V. Tamulionį pakalbėti apie savo savanorystės patirtis ir naudą 6-7 klasių mokiniams.

 
 
Su jaunimu paminėtos Lietuvos atkūrimo 100-osios metinės

Lietuvos atkūrimo 100-ąsias metines Vankiškių kaimo bendruomenė paminėjo kitaip, negu įprasta. 2018 m. vasario 16 d. bendruomenės pirmininkė Rasa Gražulienė suorganizavo kaimo bendruomenei ir jaunimui skirtą susitikimą su Alytaus apskrities vyrų krizių centro vadovu ir Priklausomybių konsultacinio punkto konsultantais pasikalbėti ne apie Lietuvos laisvę, o apie šiandienines grėsmes žmogaus laisvei - priklausomybes ir krizes. Prie puodelio arbatos, svečiams dalijantis savo asmenine patirtimi ir diskutuojant, buvo aptarta, kaip tampama priklausomu asmeniu ir kaip padėti išsilaisvinti iš priklausomybių ir įveikti asmenines krizes. Į diskusiją įsijungė ir kaimo jaunimas, dalyvavęs susitikime.

Skaityti: http://www.arsa.lt/index.php?3374246404

http://vyrukriziucentras.lt/2018/02/19/apsilankymas-vankiskiu-bendruomenej


 

 
 
ankstesnis  1   2   3   sekantis