Veikla » Tradicinės Žemdirbio dienos minėjimas 2018

        Kaimo bendruomenė, siekdama telkti ir šviesti kaimo bei aplinkinių rajono kaimų žemdirbius, parengė projektą finansavimui gauti pagal 2018_ m. nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2017–2019 metų veiksmų plano įgyvendinimo 2.3 priemonę „Remti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ įgyvendinimo Alytaus rajono savivaldybėje”. Rugsėjo 27 d. įvykusioje Alytaus rajono Miroslavo seniūnijos išplėstinėje seniūnaičių sueigoje dėl bendruomenių pateiktų projektų vertinimo paraiška buvo patvirtinta, kaip labiausiai atitinkanti gyvenamosios vietovės bendruomenės viešuosius poreikius ir interesus (skelbta:. https://www.arsa.lt/index.php?3563375530). Gautas 1000 Eur finansavimas projektui įgyvendinti. Projekto lėšomis įsigyta reikalinga įranga ir priemonės: mobili garso kolonėlė, lauko kepsninė-grilinė, greito surinkimo palapinė, lauko ir stalo žaidimai. Įgyvendinant šį projektą, spalio 26 d. Vankiškių kaimo bendruomenė organizavo kaime kultūrinį švietėjišką renginį „Tradicinę Žemdirbio dieną netradiciškai”.

         Kaimo bendruomenės pirmininkė Rasa Gražulienė pastebėjo, kad daug kaimo gyventojų ūkininkauja, dirbdami žemę, augindami gyvulius, tačiau neturi galimybių išvykti į jiems rūpimus mokymus. Bendraujant su kaimo ūkininkais, buvo iškeltas jų poreikis kaime organizuoti susitikimus su Žemės ūkio specialistais, kad juos pakonsultuotų, suteiktų naujos informacijos tiesioginių išmokų, buhalterinės apskaitos tvarkymo ir kitais klausimais. Pokalbių su žemdirbiais metu iškilo ir kitas jų noras - susitikti vieniems su kitais ir pasidalinti ūkininkavimo patirtimi ar tiesiog švęsti kartu tradicinę Žemdirbio dieną spalio pabaigoje. Bendruomenės pirmininkė susitiko su Alytaus r. sav. Žemės ūkio skyriaus vedėju Stasiu Supranavičiumi, Lietuvos Žemės ūkio konsultavimo tarnybos Alytaus r. konsultavimo biuro vadove Palma Abramavičiene ir aptarė galimybę susitikti su kaimo ir aplinkinių kaimų žemdirbiais.

             Į renginį susirinko 25 žemdirbiai (ūkininkai) iš kaimo ir aplinkinių kaimų. Aikštėje prie kultūros namų lauko palapinėje susirinkę dalyviai bendravo ir ragavo suneštų Vankiškių kaimo žmonių rudens gėrybių (dalyvius linksmino muzika, sklindanti iš mobilios garso kolonėlės). Kultūros namų salėje žemdirbius, ūkininkus konsultavo, atsakė į jų klausimus Alytaus r. sav. Žemės ūkio skyriaus vedėjas, Lietuvos Žemės ūkio konsultavimo tarnybos Alytaus r. konsultavimo biuro vadovė ir darbuotojai. Per pietų pertrauką buvo sotinamasi keptais kepsniais ir bulvinėmis bandomis. Po konsultacijų žemdirbiai, ūkininkai bendravo ir linksminosi, klausydamiesi grupės „Tuoj“ iš Santaikos solisto Romo Navakausko ir Rasos Navakauskienės koncerto, dalyvių vaikai galėjo pažaisti lauko ir stalo žaidimų. Kartu su projekto partneriais (VŠĮ Šeimos centru, asociacija „Slabados jaunimas“, Miroslavo Švč. Trejybės parapija), organizuojant šį renginį, įtraukta 12 jaunų žmonių. Bendruomenės pirmininkė dėkoja visiems (ir jaunimui, ir vyresniems) kaimo gyventojams, prisidėjusiems prie šio renginio organizavimo.

 

 

Skaityti apie renginį plačiau: https://www.arsa.lt/index.php?2925540208


Kvietimas į renginį: https://www.arsa.lt/index.php?1063494038