Veikla » Užgavėnės 2018

Užgavėnės paskutinį kartą Vankiškiuose buvo švęstos 2015 m. Atgaivinti kaimo tradiciją švęsti Užgavėnes inicijavo ARSVB Vankiškių filialo vyr. bibliotekininkė Dalė Kočiūnė, kuri kartu su ARSKC Miroslavo filialo kultūrinių renginių organizatoriumi Edvinu Zalecku, Vankiškių kaimo seniūnaite Rūta Marcinkevičiene, bei kaimo bendruomenės pirmininke Rasa Gražuliene subūrė šios šventės dalyvius ir atlikėjus. Rasa Gražulienė renginio dalyviams pristatė šios šventės papročoius. 

Užgavėnių renginio programoje, kurią rengė ir vedė Dalė Kočiūnė, dalyvavo ne tik vietiniai persirengėliai įvairiais personažais, tame tarpe ir Vankiškių kaimo ansamblis „Spindulys“ (vad. Edvinas Zaleckas ir Dalė Kočiūnė), bet ir svečiai iš Alytaus: AMBC ansamblis „Pavakarys“ (vad. Regina ir Alvydas Tamašauskai), grupė „BENT“. Jeigu būtų organizuotas persirengėlių konkursas – tai dėl 1 vietos varžytųsi personažas „Ožys“ (Marytės Gražulienės įkūnytas personažas jos pačios pasiūtais rūbais), Ragana (Angelės Paliokienės įkūnytas personažas – kaukė) ir Jaunikis (Rūta Marcinkevičienė). Visus ne mažiau už įkūnytus personažus stebino trijų arklių kinkiniai su karietomis, kurias vairavo ir persirengėlius po kaimo gyventojų kiemus vežiojo vietiniai arklininkai ir bendruomenės nariai Remigijus Gražulis ir Stasys Galkevičius, bei arklininkas iš Alytaus Ramūnas Kliokys.

Gražus Užgavėnių šurmulys, įvairūs žaidimai ir šokiai įtraukė visus: ir jaunus, ir pagyvenusius. Čia netrūko tradicinio ir nebūdingo Užgavėnėms maisto: renginio vietoje bulvinius ir miltinius blynus kepė Miroslavo gimnazijos pradinių klasių mokytoja Vankiškių kaimo gyventoja Aurelija Kuncevičienė, plovą gamino bendruomenės narės Bronė Vizbarienė ir Marytė Gražulienė, kaimo bibliotekininkė vaišino karšta arbata ir obuolių kompotu. Pagal Užgavėnių tradicijas ant laužo, kurio sukrovimą organizavo kaimo seniūnaitė Rūta Marcinkevičienė, buvo sudeginta jos pačios išmone ir rankomis pagaminta žiemos simbolis „Morė“. Su džiaugsminga ir pakilia nuotaika žiema buvo išvaryta iš Vankiškių kaimo, ir pati gamta kaitriais saulės spinduliais tai paliudijo.

Skaityti plačiau: 2018-02-14 - Naujienos - Vankiškių kaime atgaivintas Užgavėnių šventimas

http://arsa.lt/index.php?2393295343

Žiūrėti video: http://www.danielius.net/straipsniai/uzgavenes-vankiskiuose-2018-video